HERBAPECT JUNIOR
wyrób medyczny
arrow-red

Dlaczego warto wybrać Lek Herbapect?

Herbapect cieszy się wieloletnim i nieustającym zainteresowaniem pacjentów już od 2001 roku. Jest czołowym lekiem wybieranym przez konsumentów, a jego skład oparty jest o cenione substancje.
Stanowi wygodne rozwiązanie dla pacjentów szukających ulgi w męczącym ich kaszlu na każdym jego etapie rozwoju.

herbapect syrop
kaszel

Kaszel suchy i utrudnione odkrztuszanie

Herbapect wskazany jest tradycyjnie w nieżytach górnych dróg oddechowych; w męczącym tzw. „kaszlu suchym” wspomagając wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, a także przy utrudnionym odkrztuszaniu w kaszlu mokrym.

bez cukru

Nie zawiera cukru

Syrop Herbapect nie zawiera cukru i może być stosowany przez diabetyków. Produkt leczniczy zawiera sorbitol, dlatego nie należy stosować go u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

lek nr 1

Lek nr 11 na rynku

Herbapect to syrop, który od lat gości w domowych apteczkach. Zaufały mu miliony pacjentów, którzy cenią jego szerokie spektrum działania, skład oraz dobrą cenę.

1 Nr 1 wśród syropów, płynów i roztworów na kaszel na podstawie danych PEX, średnia ilość sprzedaży za okres 09.2020-03.2021 roku. Dotyczy produktów rozumianych jako towary wprowadzone do obrotu na podstawie indywidualnego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.

Herbapect zarówno na kaszel suchy jak i utrudnione odkrztuszanie - jak to możliwe?

Produkt leczniczy Herbapect syrop jest wskazany do stosowania tradycyjnie w nieżytach górnych dróg oddechowych, przy męczącym tzw. „suchym kaszlu” oraz utrudnionym odkrztuszaniu.

Herbapect warto stosować już na samym początku infekcji - kiedy może być trudno ocenić z jakim dokładnie rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Składniki produktu Herbapect dobrane są w ten sposób by działać w stanach zapalny w górnych dróg oddechowych łagodząc kaszel.

kaszel i odkrztuszanie

Co warto wiedzieć o kaszlu - rodzaje infekcji górnych dróg oddechowych

Infekcjom górnych dróg oddechowych zwykle towarzyszy kaszel. W tych pochodzenia wirusowego - zwykle suchy kaszel, w tych pochodzenia bakteryjnego - zwykle kaszel mokry, który powoduje odkrztuszanie wydzieliny. Warto zatem, gdy rozwija się kaszel, od razu wybrać Herbapect – który już od kilkunastu lat znajduje swoje zastosowanie tradycyjnie w infekcjach górnych drogach oddechowych.

Kaszel w przebiegu infekcji wirusowych

Początkowo nieproduktywny – bez wykrztuszania.1 Jest to kaszel najczęściej towarzyszący infekcjom górnych dróg oddechowych2. W pierwszej fazie takiej infekcji pojawiają się charakterystyczne objawy przeziębienia (gorączka, obrzęk, ból) oraz początkowo suchy kaszel3, który poprzez podrażnianie gardła wywołuje obrzęk prowadzący następnie do wysięku. Obfita surowicza wydzielina spływa do zmienionego zapalnie odcinka górnych dróg oddechowych (gardła, krtani i tchawicy) i w dalszej fazie infekcji następuje przeistoczenie się w kaszel mokry – produktywny4.

line skład kapsułki line
Kaszel w przebiegu infekcji bakteryjnych

Kaszel w infekcjach bakteryjnych zaczyna się podobnie jak kaszel wirusowy i początkowo jest suchy. Ma jednak większą tendencję do przeistaczania się w produktywną formę5. Kaszel mokry (produktywny, wytwórczy, wilgotny) – charakteryzuje się zalegającą w płucach gęstą wydzieliną z wykrztuszaniem6.

1. Prof. Dr med. A. Danysz, dr n. med. A. Kwieciński, Kaszel – Klasyfikacja i Leczenie, Farmaceutyczny Przegląd Naukowy, 1/2017 s. 21

2. lek. med. Maciej Rygalski, prof. dr hab. n. med. Edward Zawisza, Leczenie kaszlu infekcyjnego, Lek w Polsce VOL 25 NR 8’15 (291), s. 20

3. lek. med. Maciej Rygalski, prof. dr hab. n. med. Edward Zawisza, Leczenie kaszlu infekcyjnego, Lek w Polsce VOL 25 NR 8’15 (291), s. 21

4. lek. med. Maciej Rygalski, prof. dr hab. n. med. Edward Zawisza, Leczenie kaszlu infekcyjnego, Lek w Polsce VOL 25 NR 8’15 (291), s. 21

5. lek. med. Maciej Rygalski, prof. dr hab. n. med. Edward Zawisza, Leczenie kaszlu infekcyjnego, Lek w Polsce VOL 25 NR 8’15 (291), s. 21

6. Prof. Dr med. A. Danysz, dr n. med. A. Kwieciński, Kaszel – Klasyfikacja i Leczenie, Farmaceutyczny Przegląd Naukowy, 1/2017 s. 21

Herbapect – informacje o leku

Czy potrafisz odróżnić kaszel suchy od utrudnionego odkrztuszania? Przy rozwiniętej chorobie może się to wydawać oczywiste, ale w początkowym stadium można mieć co do tego wiele wątpliwości. Dlatego, gdy rozwija się kaszel, zareaguj szybko i weź lek Herbapect.

Wskazania do stosowania:
  • Tradycyjnie w nieżytach górnych dróg oddechowych.
  • Męczący tzw. "suchy kaszel”.
  • Utrudnione odkrztuszanie.

Skład:

5 ml syropu zawiera substancje czynne*:

  • 498 mg wyciągu płynnego z Thymus vulgaris L., (herba) ziele tymianku (1:2), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (V/V), woda amoniakalna 25%, glicerol 95%;
  • 349 mg nalewki z Primula veris L., (radix) korzeń pierwiosnka lekarskiego (1:5), rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% (V/V);
  • 87 mg sulfogwajakolu (Sulfogaiacolum).

Substancja pomocnicza o znanym działaniu:

  • Sorbitol, ciekły niekrystalizujący.

*Produkt nie zawiera cukru. Zawiera 6,4 - 9,0% (V/V) etanolu, tj. maksymalnie 378,8 mg etanolu 96% (V/V) w 5 ml syropu.

Dawkowanie i sposób podania:

Podanie doustne
Do opakowania dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie, za pomocą której należy odmierzać produkt leczniczy.
Dorośli - 5 ml syropu 3 - 4 razy dziennie po posiłku;
Dzieci powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat - 2,5 ml, 3 - 4 razy dziennie po posiłku, nie częściej niż co 4 godziny.

Maksymalna dawka dobowa
Nie należy przyjmować więcej niż 20 ml syropu na dobę.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Czas trwania leczenia
Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Pozostałe informacje:

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Astma. Nie należy stosować u dzieci, które chorowały na ostre zapalenie krtani (krup).

Podmiot odpowiedzialny:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co na infekcje górnych dróg oddechowych?

Herbapect znajduje zastosowanie w kaszlu różnego pochodzenia będącym objawem infekcji górnych dróg oddechowych - zarówno w męczącym tzw. suchym kaszlu jak i przy utrudnionym odkrztuszaniu. W syropie Herbapect znajdziemy substancje czynne, w postaci naturalnych wyciągów takich jak:

Wyciąg z ziela tymianku (Thymus vulgaris L., herba)

ma zastosowanie w uporczywym kaszlu suchym.

składnik 2
Nalewka z korzenia pierwiosnka lekarskiego (Primula veris L., radix)

wykorzystywana jest jako lek wykrztuśny w takich stanach zapalnych jak: stan zapalny gardła, gdy towarzyszy mu męczący suchy kaszel1.

składnik 1

1. A. Ożarowski i W. Jaroniewski: Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie IWZZ Warszawa, 1989

Dlaczego warto wybrać Herbapect?

To syrop nr 11 na kaszel dla całej twojej rodziny. Jest wskazany do stosowania zarówno dla dorosłych jak i dzieci - już powyżej 4. roku życia. Dlatego jeśli zaczyna męczyć Cię kaszel, sięgnij po Herbapect.

pion
icon 1
Czołowy produkt wybierany przez konsumentów
icon 2
Ma status leku
icon 3
"Suchy kaszel” i utrudnione odkrztuszanie
icon 4
Bez dodatku cukru – więc mogą stosować go diabetycy

1. Nr 1 wśród syropów, płynów i roztworów na kaszel na podstawie danych PEX, średnia ilość sprzedaży za okres 09-11.2019 roku. Dotyczy produktów rozumianych jako towary wprowadzone do obrotu na podstawie indywidualnego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.

HERBAPECT Skład: 5 ml syropu zawiera substancje czynne: 498 mg wyciągu płynnego z Thymus vulgaris L., (herba) ziele tymianku (1:2), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (V/V), woda amoniakalna 25%, glicerol 95%; 349 mg nalewki z Primula veris L., (radix) korzeń pierwiosnka lekarskiego (1:5), rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% (V/V); 87 mg sulfogwajakolu (Sulfogaiacolum). Wskazania do stosowania: tradycyjnie w nieżytach górnych dróg oddechowych; męczący tzw. „suchy kaszel”; utrudnione odkrztuszanie. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą; astma; nie należy stosować u dzieci, które chorowały na ostre zapalenie krtani (krup). Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.